User Experience a User Interface - podobieństwa i różnice


User Experience a User Interface - podobieństwa i różnice
2018-06-29
Choć User Experience i User Interface brzmią podobnie zarówno w angielskiej, jak i polskiej nazwie, a nawet w skrócie, w rzeczywistości częściowo się od siebie różnią. Oba te terminy dotyczą interakcji użytkownika z producentem – poniżej przedstawiamy różnice i podobieństwa.

Dobrze rozegrana strona internetowa

Tworzone obecnie strony internetowe nie mogą być dziełem przypadku. To właśnie przy pomocy stron internetowych można wykreować swój wizerunek i dotrzeć do ogromnego grona odbiorców. To od nas zależy, jak i przez kogo zostaniemy odebrani w sieci. Nie sposób przecenić siłę Internetu i z tego samego powodu nie sposób jest przecenić umiejętności specjalistów pracujących nad ich efektywnym działaniem. Aby strona internetowa była atrakcyjna i łatwa w użyciu dla odbiorcy, jej twórca musi wziąć pod uwagę dwie bardzo ważne rzeczy: User Experience i User Interface.

Przeczytaj również:

UX, czyli User Experience

Jeśli ktoś zna język angielski, to na pewno po zetknięciu się z tym terminem na swój sposób zaczyna go rozumieć. User Experience to bowiem nic innego jak doświadczenie użytkownika. Pod tym hasłem kryją się wszystkie odczucia osoby, która spotyka się z danym produktem, korzysta z niego i wyrabia sobie na jego temat opinię. Korzystając z User Experience można określić mocne i słabsze strony produktu, a później wykorzystać tę wiedzę i zmodyfikować ten produkt w taki sposób, by użytkownik był zadowolony z jego użytkowania.https://smartbees.pl/uslugi/strony-internetowe. Mamy wtedy pewność, że nasza witryna przyciągnie potencjalnych klientów i obserwatorów.

 

UX vs. UI designer – czym się charakteryzują?

Skoro User Experience i User Interface to dwie różne rzeczy, muszą się nimi zajmować różni specjaliści. Nie dotyczy to nawet samej wizji, ale również twardych umiejętności designera. Do tworzenia UX i UI potrzebna jest bowiem znajomość odpowiedniego oprogramowania. I tak UI designer musi bezproblemowo poruszać się w programach graficznych (Adobe Photoshop, GIMP) i posiadać umiejętność pisania kodu w HTML5, CSS3 i JavaScript. Jeśli do tego UI designer jest kreatywny i może pochwalić się talentem plastycznym, to z pewnością odniesie sukces w swoim fachu.

UX designer, który pozostaje w ciągłym kontakcie z potencjalnym odbiorcą produktu, powinien cechować się ogromną intuicją. Oprócz tego, że musi biegle poruszać się w takich programach jak Axure czy Pixate, powinien mieć też minimalną wiedzę na temat tego, czym zajmuje się UI designer. Ostatecznie bowiem to UX designer określa, czy odbiorcy odpowiada produkt.Nadesłał:

JustynaZ

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl