Wymyślili, że wykorzystają blockchain jako sposób składania życzeń


Wymyślili, że wykorzystają blockchain jako sposób składania życzeń
2019-10-01
Wystarczyły trzy osoby zafascynowane nową technologią, żeby powstała strona umożliwiająca wysyłanie kartek okolicznościowych, które są przechowywane w sieci blockchain. Historia zaczęła się od ślubu jednej z nich.

W serwisie Indiegogo prowadzona jest kampania crowdfundingowa, której celem jest stworzenie strony internetowej umożliwiającej każdemu wysłanie kartki z życzeniami, która będzie na zawsze przechowywana w sieci blockchain. Początek tego projektu to historia ze ślubem w tle.


Mateusz Kuś, jeden z założycieli, przygotowywał się do ślubu, a jego przyjaciele poszukiwali prezentu, o którym będzie można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest sztampowy. Zdecydowali się wysłać Mateuszowi życzenia, które zostały zapisane w sieci blockchain. Zarówno wysłanie jak i odczytanie takich życzeń wymagało sporo wiedzy i umiejętności technicznych. Życzenia zostały umieszczone w sieci przez Bartosza Niedzielskiego, drugiego z pomysłodawców, który wykorzystał swoje zdolności programistyczne. Odczytanie życzeń też wymagało umiejętności IT, ale nie było wątpliwości, że od dawna zafascynowany kryptowalutami i nowymi technologiami Mateusz da sobie tym radę. 

Prezent okazał się strzałem w dziesiątkę i Agnieszka, trzecia z założycieli, stwierdziła, że możliwość wysłania nowoczesnych, trwałych życzeń powinna być dostępna od ręki, dla każdego nie tylko osób zafascynowanych nowymi możliwościami technicznymi. Tak narodził się pomysł na projekt SendCard. 

SendCard.io to strona, na której każdy będzie może wysłać elektroniczną kartkę, dodając do niej swoje życzenia. Kartki można przeglądać według okazji, takich jak: urodziny, narodziny dziecka, ślub czy miłość. To co wyróżnia tę formę wysyłania życzeń to fakt, że zarówno kartka jak i jej zawartość będą przechowywane na zawsze, co gwarantuje nie strona www, ale niezależna, nowoczesna technologia- sieć blockchain.  

Technologia blockchain ekscytuje środowisko IT od kilku lat,  a jest coraz bardziej popularna ze względu na unikatowe cechy:

  • Trwałość- To elektroniczny nośnik trwały. Informacje zapisane w blockchain są niezmienne i trzymane w sieci na stałe. 
  • Dostępność- Dane są dostępne cały czas, bo sieć blockchain działa non-stop. Nie ma możliwości, żeby awaria jednego z serwerów (tzw. węzłów) spowodowała utratę danych. Informacje są replikowane na wielu komputerach stanowiących sieć, co zapewnia, że będą dostępne.
  • Niezależność- Publiczne sieci blockchain są tworzone przez międzynarodową społeczność, nie zależą od firm, państw czy rządów. 

Istnieją różne sieci blockchain, wiele z nich jest wykorzystywanych do tworzenia kryptowalut. Spośród wszystkich dostępnych sieci, do projektu SendCard wybrano 3: IOTA, Ethereum oraz Bitcoin.

Zastosowanie trzech różnych sieci blockchain i przechowywanie w nich wyjątkowych życzeń to nie jedyne, co wyróżnia kartki od SendCard. Wszystkie dostępne kartki są robione na zamówienie i nie będą dostępne na żadnych innych stronach. Strona SendCard jest przyjazna użytkownikowi i przeznaczona dla użytkowników telefonów, tabletów i komputerów. Korzystanie z niej nie wymaga żadnej wiedzy technicznej. Co więcej, miłym bonusem jest możliwość automatycznego uzupełnienia życzeń, które są dopasowywane do okazji. 

Ceny kartek w trakcie kampanii crowdfundingowej zaczynają się od 2$, za kartkę typu Premium przechowywaną w sieci IOTA, aż do 499$ za indywidualnie projektowaną kartkę z zapisem życzeń w sieci Bitcoin. Osoby, które wspierają projekt w fazie crowdfundingu otrzymują gwarancję ceny. Po kampanii, ceny będą ulegały zmianie, zależnie od cen kryptowalut. 

"Blockchain jest wciąż obcy wielu ludziom, ale to technologia, która zmienia świat. Chcemy pokazać jest unikatowe możliwości każdemu, kto ma ochotę zrobić wyjątkowy prezent i docenia innowacje. Aby pokazać nasz pomysł szerszemu gronu, zdecydowaliśmy się na ogłoszenie go w formie kampanii crowdfundingowej. Dzięki temu mamy możliwość uzyskania informacji zwrotnej na temat naszego pomysłu z całego świata." mówi Agnieszka.

Crowdfunding to sposób na urzeczywistnienie wielu innowacyjnych i niezwykłych projektów. 

O SendCard

SendCard to projekt anglojęzycznej strony internetowej, której celem jest umożliwienie wykorzystania nowoczesnej technologii blockchain w  wygodny sposób. Strona używa sieci blockchain do wysyłania kartek z życzeniami. Prace nad projektem rozpoczęły się w październiku 2018 i są na ukończeniu, Po zakończeniu kampanii crowdfundingowej, strona zostanie uruchomiona a kartki będą dostępne dla osób z całego świata. 

Bezpośredni link do kampanii: www.igg.me/at/SendCard 

SendCard to projekt tworzony przez zespół ProtectAuth specjalizujący się w rozwiązaniach blockchain: www.protectauth.comNadesłał:

SendCard
http://sendcard.io

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl