Opera przechodzi na zdalny tryb pracy


Opera przechodzi na zdalny tryb pracy
2020-03-16
Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w kraju wiele firm technologicznych wprowadza rotacyjny bądź zdalny tryb pracy. Także Opera, firma tworząca znaną przeglądarkę, pozwala wszystkim pracownikom swoich biur z Wrocławia oraz Warszawy pracować z domu.

Mało kto wie, że Opera, znana na całym świecie przeglądarka internetowa na komputery powstaje w Polsce. To właśnie we Wrocławiu i w Warszawie tworzona jest przeglądarka Opera na komputery. Nad Wisłą i Odrą zespoły programistów i inżynierów pracują nad znaną aplikacją. 

Przeczytaj również:

We Wrocławiu firma zajmuje piękną kamienicę na przeciwko Opery Wrocławskiej. Opera ogłosiła w środę, że wszyscy pracownicy firmy w Polsce mogą od 12 marca pracować z domu.

– Staramy się reagować na obecną sytuację tak, żeby nasi pracownicy byli bezpieczni. Postanowiliśmy więc pozwolić wszystkim, którzy sobie tego życzą pracować z domu. Jednocześnie będziemy stale monitorować sytuację. – powiedziała Paulina Kolondra, dyrektor HR biura Opery we Wrocławiu.

Opera wprowadziła już też m.in. specjalne procedury weryfikacji gości odwiedzających firmowe budynki, poprosiła pracowników o nie zamawianie prywatnych przesyłek kurierskich do biura oraz wprowadziła możliwość dezynfekcji rąk w kuchniach, łazienkach i innych przestrzeniach biur. Przeprogramowano również zmywarki na pracę w najwyższej dozwolonej przez producenta temperaturze.

Jak na razie wśród pracowników Opery na świecie nie wystąpiły zakażenia wirusem COVID-19. Nadesłał:

Parol PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl