Nowe funkcjonalności systemu sterowania oświetleniem Clue od Lena Lighting


Nowe funkcjonalności systemu sterowania oświetleniem Clue od Lena Lighting
2024-04-24
Nowe funkcjonalności systemu sterowania oświetleniem Clue od Lena Lighting wyróżnione w Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023

Obecność w Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki to znaczące wyróżnienie w skali kraju. W tegorocznym dokumencie pojawiły się aż cztery cele zrealizowane przez Lena Lighting w roku 2023, które plasują markę bardzo wysoko w hierarchii firm działających na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jedną z docenionych praktyk jest poszerzenie funkcjonalności inteligentnego systemu sterowania oświetleniem Clue.

Przeczytaj również:

Clue to zaawansowana technologia, pozwalająca na dostosowywanie oświetlenia lamp do indywidualnych potrzeb użytkownika. Stworzony w duchu idei Human Centric Lighting, system umożliwia regulowanie natężenia światła oraz kontrolowanie poboru energii elektrycznej w czasie rzeczywistym. Generowane w ten sposób oszczędności mogą oscylować nawet wokół 50%. W 2023 roku wielkopolski producent wprowadził do aplikacji Clue kilka usprawnień i opcji dodatkowych, które zapewniają jeszcze większe możliwości personalizacji oświetlenia.

Jedna z opcji, które pojawiły się w aplikacji Clue, pozwala na sprawdzanie częstotliwości aktywacji czujnika ruchu, który włącza oświetlenie tylko, gdy w jego zasięgu pojawi się użytkownik. Dzięki niej możliwa jest analiza pracy systemu w zależności od natężenia ruchu i odpowiednie dostosowanie pracy lamp w taki sposób, aby zapewniły najwyższy poziom bezpieczeństwa przemieszczania się.

Kolejna nowa opcja, czyli diagnostyka połączenia, pozwala z kolei na synchronizację urządzeń zainstalowanych w różnych pomieszczeniach, dzięki czemu użytkownik otrzymuje raport na temat działania wszystkich lamp w kontrolowanym obszarze lub budynku. Zbiorcze statystyki ułatwiają obserwację pracy wielu urządzeń naraz, co jest szczególnie znaczące w przypadku przestrzeni instytucjonalnych lub zewnętrznych.

Do aplikacji Clue wprowadzono również bezprzewodowe sensory światła EnOcean, które nie wymagają zasilania -  ich ładowanie odbywa się poprzez zamontowane ogniwo słoneczne.

- System Clue to nasza autorska technologia, która pozwala na zarządzenie oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym według własnych preferencji i potrzeb chwili. Dzięki temu użytkownicy mogą sami decydować o natężeniu światła lamp, mają wgląd w statystyki poboru energii elektrycznej, a od 2023 roku mogą też śledzić częstotliwość uruchamiania czujników ruchu, które uruchamiają światło wyłącznie po wykryciu aktywności czy otrzymywać zbiorcze raporty z działania lamp w poszczególnych pomieszczeniach. Jest to niezwykłe ułatwienie w procesie adaptacji urządzeń w nowym środowisku oraz na etapie ich użytkowania.– wyjaśnia Tadeusz Talkowski, IoT Manager w Lena Lighting

W Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2023 wyróżniono także modernizację jednego z biurowców Lena Lighting, przekazanie ponad 200 wysoce energooszczędnych lamp  Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej oraz certyfikację Centrum Badawczego marki w zakresie CTF Stage 1 (od początku 2024 roku – Stage 2). Najnowszy Raport jest już dostępny na stronie www Forum Odpowiedzialnego Biznesu.Nadesłał:

Lena Lighting
http://lenalighting.pl/?gclid=EAIaIQobChMI1JO32_z59gIV3QCiAx1EawGfEAAYASAAEgL8ufD_BwE

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl