Bitdefender i Rumuńska Narodowa Dyrekcja Cyberbezpieczeństwa wspierają Ukrainę
Wspólne działania firmy Bitdefender i Rumuńskiej Narodowej Dyrekcji Cyberbezpieczeństwa (DNSC) mają na celu doradztwo techniczne, analizę zagrożeń i dostarczenie technologii dla osób i organizacji na Ukrainie, w NATO oraz krajach UE.
Ostatnie wydarzenia geopolityczne zmieniły świat. Wraz z konfliktem zbrojnym na Ukrainie wzrosła liczba cyberataków wymierzonych zarówno w ten kraj, jak i wspierające go państwa Unii Europejskiej. Bitdefender razem z DNSC będą udzielać wsparcia użytkownikom indywidualnym, przedsiębiorstwom oraz podmiotom publicznym, tak długo jak okaże się to konieczne.
Bitdefender zobowiązuje się do dostarczania bezpłatnie przez okres jednego roku rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT każdej firmie lub instytucji publicznej, która zamierza wzmocnić i poprawić swoje systemy ochrony poprzez zastąpienie produktów budzących obawy z perspektywy technicznej lub geopolitycznej.
- Uważamy, że cyberprzestrzeń musi być bezpieczna i odporna na działania organizacji przestępczych, a żadne interesy geopolityczne czy militarne nie powinny wpływać na życie ludzi i ich biznesy. Jesteśmy głęboko zasmuceni niesprowokowanym brutalnym aktem wojny przeciwko wolnym ludziom na Ukrainie i jesteśmy zobowiązani zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć ich i naszych sojuszników z NATO. Jako dumni Rumuni i firma składająca się z globalnych obywateli, stoimy po stronie naszych północnych sąsiadów, którzy dzielnie walczą o swoją przyszłość - powiedział Florin Talpes, współzałożyciel i dyrektor generalny Bitdefender.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl
Nadesłał:
Marken
|