IoT i cyfryzacja produkcji motorami rozwoju polskiego przemysłu


IoT  i cyfryzacja produkcji motorami rozwoju polskiego przemysłu
2017-11-15
Internet of Things, korzyści z cyfryzacji produkcji, wsparcie procesów biznesowych za pomocą systemów informatycznych - to tematy, które były omawiane podczas zakończonej niedawno IV edycji Forum Nowoczesnej Produkcji.

Wydarzenie służyło merytorycznej dyskusji o trendach w przemyśle, nad czym debatowało grono ekspertów z największych polskich firm przemysłowych.

 

Efektywna produkcja przemysłowa, oparta o najnowocześniejsze technologie, to filar konkurencyjności każdej gospodarki, budujący jej trwały i stabilny wzrost. W dzisiejszym świecie, opartym na innowacji, globalizacji i ciągle rosnącej konkurencji, każde przedsiębiorstwo dąży do wypracowywania nowych rozwiązań, które pomogą zoptymalizować procesy produkcyjne i poprawią pozycję firmy na rynku.  Upraszczanie procesów i zwiększenie rentowności to cele wielu polskich przedsiębiorstw. Podczas IV Forum Nowoczesnej Produkcji, eksperci z największych i najbardziej prestiżowych firm rozmawiali o tym, w jaki sposób je realizować.

 

Wśród wielu propozycji rozwoju przedsiębiorstw, opartych o wykorzystanie rozwiązań cyfrowych, Internetu Rzeczy czy chmury obliczeniowej, na szczególną uwagę zasługuje platforma EcoStruxure for Industry. Upraszcza ona procesy w przedsiębiorstwie poprzez wykorzystanie z otwartych technologii, ułatwiając firmom zwiększenie wydajności i osiąganie założonych celów. Ta zintegrowana platforma pozwala maksymalnie wykorzystać nowe możliwości, które oferuje postępująca digitalizacja. Ułatwia także obsługę coraz bardziej złożonych procesów przemysłowych, pomaga w optymalizacji zasobów i umożliwia szybsze reagowanie na zmiany otoczenia biznesowego. Otwarta i zgodna ze standardami architektura systemu, przeznaczona jest dla zakładów przemysłowych i producentów maszyn. EcoStruxure for Industry obsługuje technologie przemysłowego Internetu Rzeczy, wykorzystując środowisko nowej generacji System Platform 2017 – rozwiązanie, które wyznacza nowe standardy doskonałości operacyjnej, świadomości sytuacyjnej i generowania użytecznych informacji.

 

- W obszarze biznesowym, Internet Rzeczy w niedalekiej przyszłości będzie generował dla firm nowe okazje rynkowe, umożliwiając znaczące podniesienie efektywności przedsiębiorstw. Internet Rzeczy zapewnia szybsze i bardziej elastyczne operacje w sieci i wdrażanie środowiska chmury oraz najnowocześniejszych systemów komputerowych. Pozwala również na prowadzenie zaawansowanych analiz danych i szybsze dostarczanie informacji w momentach, w których klienci podejmują kluczowe decyzje. Internet Rzeczy stanie się również niezbędnym narzędziem komunikacji między firmami i ich klientami, dlatego warto jak najszybciej podjąć kroki ku wdrożeniu cyfrowych rozwiązań zarówno w małej firmie, jak i dużym przedsiębiorstwie  – mówił Ireneusz Martyniuk, Vice Prezes Rynku Przemysłu, Middle Eastern Europe Cluster, Schneider Electric podczas panelu, „Cyfryzacja Produkcji – przemysłowe IoT w praktyce”

W dyskusji o cyfryzacji produkcji, wszyscy zgodnie stwierdzili, że Przemysł 4.0 to ekosystem, który musi łączyć ze sobą wszystkie elementy w przedsiębiorstwie, dlatego potrzebne jest wprowadzenie sprawnej i niezawodnej komunikacji pomiędzy urządzeniami, a następnie przetworzenie danych w odpowiedni sposób i w to polskie przedsiębiorstwa zdecydowanie powinny zainwestować. Tymczasem szacuje się, że dziś tylko 15 proc. polskich fabryk jest w pełni zautomatyzowanych, a zaledwie 6 proc. wprowadza założenia Przemysłu 4.0. – głównie są one implementowane w przypadku modyfikacji istniejącej gamy produktów lub w przypadku rozbudowy portfolio o nowe, innowacyjne rozwiązania. Pełne wdrożenie nowoczesnych systemów komunikacji między urządzeniami to dziś największe wyzwanie dla polskiego przemysłu warunkujące odniesienie sukcesu na tym trudnym i konkurencyjnym rynku.

W panelu „Cyfryzacja Produkcji – przemysłowe IoT w praktyce” wzięli udział następujący prelegenci: Norbert Biedrzycki (McKinsey & Company), Jeffrey Becker (IBM), Piotr Ciski (Sage), Ireneusz Martyniuk (Schneider Electric Polska) oraz Jarosław Zarychta (Microsoft).

 

O Schneider Electric

 

Schneider Electric jest liderem cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, w budownictwie komercyjnym i mieszkaniowym, centrach danych, obiektach infrastrukturalnych, energetyce oraz przemyśle.

Firma obsługuje klientów w ponad 100 krajach, będąc wiodącym dostawcą w obszarze rozdziału energii średniego i niskiego napięcia, zasilania gwarantowanego oraz automatyki. Dostarcza produkty oraz zintegrowane i efektywne rozwiązania, obejmujące systemy zasilania, sterowania oraz oprogramowanie.

Schneider Electric współpracuje z szeroką społecznością Partnerów, Integratorów oraz Deweloperów w oparciu o swoją otwartą platformę technologiczną, dostarczając sterowanie w czasie rzeczywistym i efektywność operacyjną.

Wierzymy, że Schneider Electric to wspaniała firma dzięki wspaniałym ludziom i partnerom, którzy ją tworzą. Nasze zaangażowanie w innowacyjność, różnorodność oraz zrównoważony rozwój zapewnia niezawodny dostęp do energii każdemu, w każdym miejscu i w każdym momencie naszego życia. Nazywamy to Life Is On.

www.schneider-electric.pl

 Hasztagi: #DigitalEconomy #SchneiderElectric #Ecostruxure #IoT



Nadesłał:

Mondaypr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl